Jazzbooster

vítejte na našem webu

RecenzeLivid & Jazzbooster & TajFun v Rotes Berlin

    Sobotní večer, jež si v Rotes Berlin pro sebe zabukovaly tři uskupení reprezentující karlovarskou rockovou scénu, přinesl autorovi tohoto textu dvě velká překvapení.
    Tím prvním byla vcelku slušná návštěva. Pisatel ji odhaduje na cca 70 duší, což znalce místních poměrů nejspíš překvapí také. Že by se blýskalo na lepší časy? Že by se začínalo chodit i na méně známá jména? Autor doufá, že ano, neboť vzpruhu v podobě většího zájmu veřejnosti, potřebuje místní scéna jako sůl.
Tedy.
Úvod obstarali lonští vítězové hitparády Karlovarské rockové mapy, poprockoví Livid. Odehráli ne méně než svůj standard. Chytlavé, melodické písničky s výraznými refrény. Livid jsou se svým hudebním cítěním na místní (převážně punkovo-hardcoreově-metalové) scéně bílou vránou, ale možná, že právě to by mohla být jejich výhoda. Každopádně... kapela má ambice a je to na ní znát.
Jako druzí si aparaturu pochystali Jazzbooster. A právě jejich vystoupení stalo se autorovi tohoto článku druhým překvapením. Jazzbooster jsou uskupením muzikantů z různých místních part, takto spolu hrají zhruba rok a sobotní koncert byl teprve třetím v jejich kariéře! Až se tomu nechce věřit! Syrový, hutný, na dvoukytarovém spřežení postavený bigbít, hnaný kupředu razantním bubeníkem a pepřený (jako bič šlehající) trubkou, zaskočil nejen pisatele. Jednoznačně kladným přijetím, zdála se být zaskočena i kapela! Zapište si to jméno do památníčků! Jazzbooster!
No a závěr večera patřil kapele TajFun. Tré sošných jinochů spolu rovněž působí krátce a i nízký věkový průměr napovídá cosi o nedostatku sehranosti a zkušeností. Pánové, se zjevnou i slyšitelnou zálibou v tvrděrockové muzice sedmdesátých let, jdou snad po správné cestě, ale jsou teprve na začátku. Přejme jim štěstí!
Čili tak... příjemný večer, výborná akce, spokojenost na všech frontách!

PS: Dík patří pochopitelně klubu Rotes Berlin. Za to, že podporuje regionální hudební scénu.

autor: Ladislav Duchoň

recenze je z portálu www.kvrm.cz

 
admin: Hanča "ruthana"